3.10.2018 / Gösterim Sayısı : 127

İl Müdürlüğümüzde “Yangın Söndürme Eğitimi Ve Tatbikatı” Düzenlendi

#2018 Yangın Tatbikatı

     Yangın Önleme ve Söndürme Yönergesi çerçevesinde Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüz' de  yangın söndürme tatbikatı yapıldı. Yapılan tatbikatta Tarım ve Orman İl Müdürümüz Sayın Mehmet KARAYILAN ve İl Müdür Yardımcımız Sayın Nihat DEME, Şube Müdürlerimiz ve Müdürlüğümüz personeli katıldı.

     7126 sayılı Sivil Savunma Kanunu ve 2007/12937 sayılı Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik gereği 18.08.2016 tarihinde Gaziantep Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüz personeline yönelik, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı İtfaiye Dairesi Başkanlığının katkısıyla "Yangın Söndürme Eğitimi ve Tatbikatı" düzenlendi. 

     Düzenlenen eğitim ve tatbikatta, İtfaiye Dairesi Başkanlığından gelen görevliler öncelikle yangınların neye göre sınıflandırıldığı, hangi yangına hangi madde ile müdahale edilmesi ya da edilmemesi gerektiği, olası bir yangında itfaiyeye en kısa zamanda haber verilip yangının ne tür bir yangın olduğu, içeride kimsenin olup olmadığının belirtilmesi, bir yangın tüpünün nasıl çalıştığı ve yangına ilk müdahalenin ne şekilde gerçekleşmesi gerektiği, yangın anında binadaki personelin tahliyesi ve günlük hayatımızda olası yangınlar hakkında hazırladıkları sunumlar ve videolar ile son derece hayati tecrübeler içeren bilgiler verdiler.

     İl Müdürlüğümüz bahçesinde yapılan tatbikatta görevlilerce çevre emniyeti alındıktan sonra örnek ateş yakıldı. Yakılan ateşe Müdürlüğümüz personeli, anlatılanları aynen tatbik ederek yangın söndürme tüpleriyle başarılı müdahalelerde bulundu ve tekrar tekrar yakılan ateş her defasında kontrol altına alınıp söndürülerek, yangın söndürme eğitim ve tatbikatı başarıyla sonlandırıldı.

     Tarım ve Orman İl Müdürümüz Sayın Mehmet KARAYILAN ve İl Müdür Yardımcımız Sayın Nihat DEME, düzenlenen eğitim ve tatbikatta, İtfaiye Dairesi Başkanlığından gelen görevlilere ve İl Müdürlüğümüz personeline teşekkür etti.

''