"tarimorman.gov.tr" Uzantılı E-posta Hesaplarının Kullanımı

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Bakanlık bünyesinde  çalışanlar için "@tarimorman.gov.tr" uzantılı resmi e-posta hesapları oluşturulmuştur. Herkesin mail adresi isim.soyisim'dir ancak aynı isim soyisim'den dolayı çakışan bir çok mail adresi mevcuttur. Bu yüzden herkesin http://tarimorman.tarimorman.gov.tr/    adresinden T.C. kimlik numarasını yazarak mail adresini öğrenip ardından  http://tarimorman.tarimorman.gov.tr/ adresinden giriş yapması gerekmektedir.

 

Resmi  işlemlerde bu  e-posta adreslerinin kullanılması zorunludur.

 

E-mail açıldıktan sonra  bilgilerinizi güncellemeniz gerekmektedir. Özellikle "Seçenekler" başlığında bulunan  alternatif e-posta adresinin mutlaka belirtilmesi  şifrenin unutulması durumunda yeni şifre oluşturma için kullanılacağından doldurulması önemlidir.Detaylı Bilgi için ekteki dosyaları inceleyiniz.

Şifre unutulması durumunda mailadmin@tarimorman.gov.tr adresinden şifre sıfırlama talebinde bulunmak için herhangi bir gthb.gov.tr uzantılı e-posta hesabından aşağıdaki bilgileri göndererek şifre sıfırlama talebinde bulunabilirsiniz.

 

Şifre Sıfırlama Talebinde Bulunan Personelin

Adı Soyadı           : ……………………………

E-Posta Adresi     :(…………………………@tarimorman.gov.tr)

İl:                          :  

T.C. Numarası       :

Cep No                 :

Alternatif e-mail   :

 
''