T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

İyi Tarım Uygulamaları Hizmet İçi Eğitimi Düzenlendi

Yayın Tarihi : 12.2.2019

     

"İyi Tarım Uygulamaları Birimi Kadrosunu Güçlendiriyor"

     İl Müdürlüğümüz Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü İyi Tarım Uygulamaları Birimi (İTUB) tarafından İyi Tarım Uygulamaları Kapsamında İl Müdürlüklerinin Görev ve Sorumluluklarına İlişkin 2015/001 Sayılı Genelge esasları gereğince İTUB de görev alacak olan personellerimize yönelik olarak 06-08 Şubat 2019 tarihleri arasında hizmet içi eğitim düzenlendi.

     Bitkisel Üretim ve Bitki Sağılığı Şube Müdürlüğü İTUB'de görevli Mühendis Bekir ARI ile Mühendis Düriye ASLAN tarafından verilen eğitime İlçe Müdürlüklerimizden 14 ziraat mühendisi, 1 su ürünleri mühendisi ve 1 veteriner hekim olmak üzere toplam 16 teknik personelimiz katılmıştır.

      Düzenlenen eğitimin sonunda personellerimize katılım belgeleri Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürümüz M. Gül GİRİŞKEN ile İl Müdür Yardımcımız Mustafa İLMEÇ tarafından verilmiştir.

     Hizmet içi eğitimin akabinde 8 Şubat 2019 Cuma günü saat 14.00 de Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürümüz M. Gül GİRİŞKEN'in başkanlığında İTUB'e yeni katılan 16 personellerimiz ile daha önceden hizmet içi eğitim almış olan İlçe Müdürlüklerimizde görevli 37 personelimizin de katıldığı toplam 53 personel ile İTU yılsonu değerlendirme toplantısı gerçekleştirilmiştir.

     İTUB'ni 2019 yılında oldukça yoğun bir iş yükü beklediği ve bu işin üstesinden gelmek için her birim üyesinin daha çok sayıda yerinde denetim yapması gerektiği dile getirilmiştir.