T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

ORGANİK TARIM BİRİMİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

Yayın Tarihi : 13.3.2019

     İl Müdürlüğümüz Organik Tarım Birimi personellerine yönelik olarak 2016/09 Sayılı Organik Tarım Birimlerinin Görev Ve Yetkileri Genelgesi kapsamında 12 Mart 2019 tarihinde İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda İl Müdür Yardımcımız Nihat DEME başkanlığında Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürümüz M. Gül GİRİŞKEN'in de katılımları ile Organik Tarım Birimi değerlendirme toplantısı gerçekleştirilmiştir.

     Toplantıya Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği, Balıkçılık ve Su Ürünleri, Arazi Toplulaştırma ve Tarımsal Alt Yapı, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürlüğü ile İslahiye, Nizip, Oğuzeli, Şehitkamil ve Yavuzeli İlçe Müdürlüklerimizde görevli 19 Organik Tarım Birimi personeli katılım sağlamıştır.

     Toplantıda Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü personellerinden Mühendis Bekir ARI tarafından Ülkemizde organik tarımın genel durumu hakkında bilgi verildi. Öte yandan İlimizde Organik Tarım Bilgi Sistemine (OTBİS) kayıtlı üretici ve işletmelere yönelik istatistiki verilerin yanı sıra 2018 yılında Organik Tarım Birimi tarafından gerçekleştirilen çalışmalar ile organik tarım desteklemeleri hakkında bilgiler verilmiştir.

     Toplantıda İlimiz Organik Tarım Birimi tarafından 2019 yılında yapılacak çalışmalara yönelik alınan kararlar İl Müdürünün onayına sunulmak üzere rapor haline getirilmiştir.