T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Süne mücadelesi, Antepfıstığı, buğday, Zeytin Entegre mücadelelerinde görev alacak teknik personellere yönelik hastalık zararlı ve sahada yapacakları iş ve işlemlerle ilgili olarak eğitim toplantısı düzenlendi.

Yayın Tarihi : 28.03.2022


İl Müdür Yardımcımız Nihat DEME ve Bitkisel üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü M. Gül GİRİŞKEN'nin de katılımları ile, Bitkisel üretim ve Bitki Sağlığı Şubemiz teknik personelleri tarafından yürütülen Süne mücadelesi, Antepfıstığı, buğday, Zeytin Entegre mücadelelerinde görev alacak teknik personellere yönelik hastalık zararlı ve sahada yapacakları iş ve işlemlerle ilgili olarak eğitim toplantısı düzenlendi.

Söz konusu toplantıda süne kıymetlendirme, yumurta parazitlenme, nimf sürveyi, ilaçlama ve emgi analizleri ile kaliteli ve verimli bir üretim yapmak için gereken tedbirlerin alınması konularında ekiplere eğitim verildi. Ayrıca biçerdöver kontrolleri ve anız yangınlarının önlenmesi hakkında bilgi verildi.

İlimizde yürütülmekte olan Enteğre mücadele projeleri kapsamında, antepfıstığında dal güvesi ve zeytin güvesi mücadelesinde kullanılacak feromon tuzakları ilçe müdürlüklerinde görevli teknik personellerine teslim edilerek, tuzakların nasıl kullanılacağı ve bu zararlılar ile ilgili detaylı sunumlar yapıldı.