T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

“Organik Zeytin Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi ve Organik Zeytinyağı Üretiminin Artırılması Projesi” kapsamında 30.03.2022 tarihinde eğitim toplantısı düzenlendi.

Yayın Tarihi : 30.03.2022

İl Müdürlüğümüz Bitkisel Üretim Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanlığınca finanse edilen "Organik Zeytin Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi ve Organik Zeytinyağı Üretiminin Artırılması Projesi" kapsamında 30.03.2022 tarihinde eğitim toplantısı düzenlendi.

 İl Müdür Vekili Nihat DEME ile Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü M. Gül GİRİŞKEN'nin katılımları ile düzenlenen toplantıda; Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü teknik personeli Hamit GÜNEŞ tarafından "Kooperatifçilik", Antepfıstığı Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünden Dr. Hatice GÖZEL tarafından "Organik Zeytin Yetiştiriciliği" konularında 21 katılımcının olduğu toplantıda proje çiftçileri ile teknik personellere yönelik bilgi verilmiştir.

Proje yararlanıcısı çiftçilere proje bütçesinden karşılanan 2021 üretim yılı Organik Tarım Sertifikaları ile liflet, testere ve budama makasından oluşan eğitim setleri teslim edilerek 3 yıl süreli olan proje kapsamında gerçekleştirilmesi planlanan hususlar hakkında bilgi verilmiştir.